Strona główna

Wycieczka - Doboszówka

10 maja 2022 r. odbyła się długo oczekiwana wycieczka klas młodszych do Doboszówki  k. /Janowa Lubelskiego. Była to pierwsza wycieczka po wybuchu pandemii Covid-19.

Tego dnia dopisywała nam pogoda. Było słonecznie i ciepło. Przemili gospodarze przygotowali nam mnóstwo wspaniałych niespodzianek. Szukaliśmy ukrytych skarbów według wskazówek. Później przyszła kolej na spotkanie ze zwierzątkami z „Krainy zwierząt”, w której mieszkają króliki, owce, kozy, konie, ptaki domowe i ozdobne. Zobaczyliśmy jastrzębia  Harrego, sowę Pusię, barana Kubę i kozę Stasię, którą karmiliśmy marchewkami.

 Zabawom i uciechom nie było końca. Ale to nie był koniec atrakcji! Gdy już zapoznaliśmy się z otoczeniem, znaleźliśmy skarby, wyruszyliśmy na wycieczkę do lasu, gdzie gospodarze  przygotowali dla nas szałas, który musieliśmy dokończyć. Nasz czyn został uwieczniony na zdjęciu, gdzie z zadowoleniem i dumą prezentowaliśmy swoje dzieło. Jednak to budowanie szałasu nie był końcem tej atrakcji. Okazało się, że będziemy przygotowywać wspólnie herbatkę z darów natury: igliwia i pokrzyw, które sami zbieraliśmy. „Uzbrojeni” w foliowe woreczki zbieraliśmy pokrzywy. Oczywiście nie obyło się bez poparzeń, wiedzieliśmy, że to jest zdrowe dla naszego zdrowia. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Pierwsza grupa rozpalała ognisko krzesiwem, a druga zajęła się przygotowaniem pokrzyw. Na koniec wrzuciliśmy do gara igliwie i pokrzywę, w międzyczasie przed degustacją herbatki, bawiliśmy się na placu zabaw.

czol.jpeg

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć-> TUTAJ