• 1 .
  .
 • 2 .
  .
 • 3 .
  .
 • 4 .
  .
 • 5 .
  .
baner

Strona główna

Uroczystość pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilchowie

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, układów tanecznych -  wytrwale ćwiczyli podczas prób.

20 października zapanowała w naszej szkole świąteczna atmosfera . Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Dzieci zaprezentowały się w wierszach, tańcach, piosenkach. Pięknie zaśpiewane piosenki, widoczna przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci były gotowe do sumiennej pracy w szkole.

 Po zakończonej części artystycznej rodzice pierwszaków zwrócili się do Pana Dyrektora o przyjęcie swoich dzieci do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed flagą państwową, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia swoich podopiecznych.

Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

14.jpeg

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć -> TUTAJ